Wróć do strony głównej!

Park Zdrojowy

 

Szczególnym miejscem w Rabce-Zdroju jest Park Zdrojowy, który od ponad stu lat jest nierozerwalnie związany z historią uzdrowiska. Należy do największych parków w Małopolsce.  Park został podzielony na Strefę Słońca (część zachodnia) i Strefę Cienia obejmującą najstarszą, wschodnią część parku. Każda ze stref ma inny charakter i inną funkcję. Strefa Słońca to część spacerowa – brukowane alejki, niskie oświetlenie, niska, atrakcyjna zieleń. Strefa Cienia to część spacerowo-rekreacyjna o charakterze parku angielskiego z wysoką zielenią i wyższym oświetleniem. W parku mają swój początek szlaki turystyczne i wytyczone trasy narciarstwa biegowego, które również mogą służyć 

miłośnikom nordic walking.

Tężnia Solankowa i pijalnia wód mineralnych

Na skraju Parku Zdrojowego, w pobliżu Źródła solanki „Helena” zostały wybudowane dwa drewniane pawilony w kształcie rotund. W jednym z nich znajduje się Pijalnia Wód Mineralnych oferująca szeroki wybór wód leczniczych oraz małą gastronomię. W drugim mieści sią Tężnia Solankowa.

Miasto Dzieci Świata

W uznaniu zasług za pracę na rzecz dzieci 1 czerwca 1996 roku w trakcie I Światowego Zlotu Kawalerów Orderu Uśmiechu, Rabka-Zdrój otrzymała nadany przez Kapitułę Orderu, UNESCO i Wojewodę Nowosądeckiego tytuł „Miasto Dzieci Świata”. Wydarzenie to miało szczególny charakter ze względu na to, iż większość starań dorosłych, skierowana jest w stronę najmłodszych. To dla nich, oprócz doskonałej bazy sanatoryjno-leczniczej, przygotowano place zabaw, ścieżki rowerowe, miejsca wypoczynku, organizowane są liczne atrakcje, koncerty i konkursy, gdyż w Rabce-Zdroju najważniejsze są właśnie dzieci.

Witaj w Rabce!

 

Uzdrowisko Rabka-Zdrój położone jest w województwie małopolskim, powiecie nowotarskim, u zbiegu dwóch ważnych szlaków komunikacyjnych z Krakowa do Zakopanego i z Bielska-Białej do Nowego Sącza.

Dogodne połączenia kolejowe (trasa Kraków- -Zakopane) i drogowe, a także niedalekie położenie Międzynarodowego Portu Lotniczego w Balicach (70 km) oraz możliwość pobliskiego przekroczenia granicy ze Słowacją stanowią o atrakcyjnym położeniu Rabki-Zdroju. Miasto zaprasza przez cały rok, oferując stosowne do każdej pory roku atrakcje!

Atrakcje

Proudly created with webwavecms.com

Nasz Adres:

 

WÓJCIAK NOCLEGI

ul. Garncarska 13A

34-700 Rabka-Zdrój

 

NIP 735 279 91 58 REGON 363568676

nr konta: 34 1020 3466 0000 9302 0153 0153

 

Kontakt:

 

Tel: +48 888 488 504

E-mail: rabka@wojciaknoclegi.pl